Svakog se dana divim nekom novom aspektu Božjeg stvaranja! Danas je to biljka uskrsnuća, koja je dobila ime po tome što naizgled izgleda suho i beživotno, ali je zapravo u stanju mirovanja, dok ne dođe u doticaj s vodom i ponovno oživi. Ove biljke žive u suhim pustinjskim uvjetima i godinama mogu preživjeti bez vode.
Biljke uskrsnuća mogu izgubiti čak i više od 95% svoje stanične vode i još uvijek preživjeti. Možda će im trebati godine dok ne pronađu vodu, ali kad to učine, čarolija počinje. Otvore se i postanu zelene za samo nekoliko sati.
Neke kršćanske obitelji prenose svoje biljke uskrsnuća s jedne generacije na drugu kako bi ih podsjećale na Isusovo uskrsnuće. Ova prekrasna biljka često se izlaže u posudi s vodom za Božić i Uskrs. To je snažan podsjetnik na cikluse života i smrti, te obećanje novih početaka i obnove koji dolaze s vjerom u Boga.
Biljka uskrsnuća također pokazuje da nada uvijek postoji, čak i onda kad prolazimo kroz duhovne suše. Iskra nebeskog života je u nama unatoč vanjskom izgledu. Pored toga moramo se prilagoditi teškim uvjetima i postati čvrsti i otporni. Ove nas biljke također podsjećaju da ponekad trebamo više vremena kako bi pronašli rješenja za svoje probleme – da crpimo vodu života iz Isusa, u suhoj i prašnjavoj zemlji. Možda izgledamo kao da mirujemo ili spavamo tijekom tog razdoblja, ali kad dođe vrijeme, moramo dopustiti Isusu da nas odvede do željenog utočišta gdje možemo prvo pupati, a onda cvjetati.
Jednom je prigodom Gospodin rekao Jeremiji: „Blago onome koji se u BOGA uzda, koji vjeruje da će BOG učiniti ono što je obećao. On je kao drvo što raste pored vode i duž vodenog toka pušta korijenje. Ne treba se bojati vrućine, lišće mu uvijek zeleno ostaje. Ne brine čak ni u godini suše jer uvijek donosi bogate plodove.“ (Jeremija 17:7,8)
Uskrs je vrijeme za razmišljanje o ovoj preobrazbi, iz smrti starog u novi život. To je vrijeme da proslavimo činjenicu da je Isus položio svoj život kako bismo mi, kroz Njegovu žrtvu, imali život vječni.
