Ko se soočate z veliko izgubo ali pa ste preobremenjeni z življenjskimi preprekami in problemi, se počutite nemočne. Ni možno videti izhoda, kaj šele zmage. Toda odločitev, da se boste borili z maksimalnim trudom, lahko prinese “nemogoče,” zmago, ki je ni nihče pričakoval. Zmago, ki lahko spremeni potek zgodovine.

Tega nisem nikoli videl bolj jasno, kot tistega petega februarja na Super Bowlu. To je bila tekma ameriškega nogometa med New England Patriotsi in Atlanta Falconsi. 1 Patriotsi so izgubljali z 28-3 v tretji četrtini in nikoli se še ni zgodilo, da bi ena ekipa nadoknadila več kot deset točk prednosti in na koncu osvojila Super Bowl, zato je bila to zares “nemogoča misija”, ker je do konca tekme ostala samo še ena četrtina. Po prvih dveh četrtinah so Falconsi dosegli 28 točk in zdelo se je, da je tekma že odločena in da se bo končala katastrofalno za Patriotse.

Toda potem se je zgodilo nekaj stvari in cel potek tekme se je spremenil. Falconsi so imeli žogo in lahko bi končali napad s strelom na gol in tako povečali svojo prednost, toda odločili so se za podajanje. Toda njihov podajalec je bil zaustavljen (zrušen) in žogo so izgubili.

Od tega trenutka naprej so bili Patriotsi nezaustavljivi. Najprej so dali gol potem, ko so pretekli 82 metrov, zatem so dali še en gol in še eden, dokler niso v zadnji minuti izenačili rezultat. Prvič v zgodovini Super Bowla so igrali podaljške, kjer so Patriotsi dosegli zadetek in zmagali.

Tekma je imela prelomni trenutek, ki so ga vsi videli. Falconsi so bili zelo dobri, toda ko so naenkrat Patriotsi našli svoj ritem, jih nihče ni mogel več zaustaviti.

Včasih je tudi življenje takšno. Najprej se predamo v svoji glavi. Izgubimo pogum in izgleda, da nam gre vse narobe. Začnemo dvomiti in se znajdemo v skušnjavi, da se popolnoma vdamo. Toda, če gledamo na vse poraze kot na priložnosti, iz katerih se lahko nečesa naučimo in gremo v napad, se stvari lahko spremenijo ter lahko še zmagamo. Včasih potrebujemo samo eno malo molitev in gonilna sila je spet na naši strani.

1. V ZDA se Super Bowl igra na začetku vsakega leta in s tem dobijo prvaka National Football League (NFL).