Kiedy rozpaczamy po stracie, albo kiedy jesteśmy przytłoczeni życiowymi przeszkodami, zmianami i problemami, wygrana może wydawać się czymś niemożliwym, lub beznadziejnym – ale to właśnie wtedy podjęcie walki ze wszystkich sił może doprowadzić do wielkiego, „niemożliwego”, niespodziewanego zwycięstwa, które zmienia bieg spraw.

Mogliśmy się o tym przekonać oglądając 5 lutego Super Bowl pomiędzy New England Patriots i Atlanta Falcons. 1 New England Patriots przegrywali 28-3 w trzeciej kwarcie. Żadna drużyna nigdy wcześniej nie wygrała Super Bowl odrabiając stratę większą niż dziesięć punktów. Tak więc, biorąc pod uwagę, to że do końca meczu została tylko jedna kwarta, wygrana New England Patriots wydawała się być czymś niemożliwym do osiągnięcia. W czasie pierwszej połowy, Falcons zdobyli 28 punktów i nic nie wskazywało na to, aby mogli popełnić jakiś błąd. Wszystko wskazywało na to, że mecz skończy się kompletną katastrofą i pogromem dla New England Patriots.

I wtedy nasąpiło kilka wydarzeń, które zmieniły bieg spraw. Falcons byli w posiadaniu piłki i mogli wykonać strzał na bramkę, co jeszcze bardziej zwiększyło by ich przewagę, ale zamiast tego wykonali markowe podanie. Ich rozgrywający został zablokowany, co wybiło ich z pola strzału na bramkę i musieli oddać piłkę drużynie przeciwnej.

Od tego momentu, nic nie było w stanie zatrzymać Patriots. Stopniowo i skutecznie odrabiali starty, aż w końcu po pierwszej w historii Super Bowl dogrywce zdobyli trofeum.

W życiu jest podobnie. Czasem, przegrywamy bitwę w umyśle, zniechęcamy się, wydaje nam się, że nic nie układa się tak jak trzeba, rozważamy poddanie się, ale kiedy spojrzymy na swoją porażkę jako okazję do nauki i przejdziemy do ofensywy, nasza sytuacja może się zmienić – możemy odnieść zwycięstwo. Czasami, prosta modlitwa może zmiemić bieg spraw z powrotem na naszą korzyść.

1. W Stanach Zjednoczonych, Super Bowl to coroczny finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligii National Football League (NFL)