Kada se suočite s ogromnim gubitkom ili ste pak preopterećeni životnim preprekama i shrvani problemima osjećate se bespomoćno, i nemoguće je vidjeti izlaz, a kamoli pobjedu. No, odluka da ćete se boriti potpomognuta maksimalnim zalaganjem može donijeti “nemoguće,” pobjedu koju nitko nije očekivao, pobjedu koja može promijeniti tijek povijesti.

Ovo nikad jasnije nisam vidio do tog Super Bowla LI 5.veljače. Bila je to utakmica američkog nogometa između New England Patriotsa i Atlanta Falconsa. 1 Patriotsi su gubili 28-3 tijekom treće četvrtine i nikad se nije dogodilo da je neki tim nadoknadio više od deset bodova prednosti i na kraju osvojio Super Bowl, stoga je to doista bila “nemoguća misija” jer je do kraja ostala još samo jedna četvrtina. Tijekom prve dvije četvrtine Falconsi su postigli 28 poena i činilo se da je utakmica bila već odlučena te da će se završiti katastrofalno za Patriotse.

A onda se dogodilo nekoliko stvari i čitav tijek utakmice se promijenio. Falconsi su imali loptu i mogli su okončati napad pucanjem “field gola” i tako povećati svoju prednost, no odlučili su se na dodavanje. Njihov quarterback pak biva spriječen (oboren) od protivničke odbrane, i gube loptu.

Od tog trena Patriotsi su bili nezaustavljivi. Prvo su poentirali pretrčavši 82 metra, pa su onda zabili još jednom, pa još jednom dok naposljetku nisu izjednačili rezultat u posljednjoj minuti. Po prvi puta u povijesti Super Bowl je otišao u produžetak gdje su Patriotsi ostvarili touchdown i pobijedili.

Utakmica je imala prelomni trenutak koji su svi vidjeli. Falcons su bili dosta dobri, no kad su jednom Patriotsi došli na svoje, nitko ih više nije mogao zaustaviti.

I život je ponekad takav. Prvo odustajemo u glavi. Obeshrabrimo se i izgleda kao da sve ide nizbrdo. Počinjemo sumnjati, dolazimo u kušnju da odustanemo. No, ako gledamo na sve poraze kao na mogućnosti iz kojih možemo nešto naučiti i krenemo u napad, stvari se mogu promijeniti i možemo doći do pobjede. Ponekad trebamo samo jedna malu molitvu kako bi momentum opet bio na našoj strani.

1. U SAD-u Super Bowl se igra početkom svake godine kako bi se dobio prvak National Football League (NFL-a).